piątek, 30 stycznia 2015

cztery pokoje

"Każdy z nas jest domem z czterema pokojami: fizycznym, mentalnym, emocjonalnymi i duchowym. Większość z nas mieszka w jednym z tych pokoi przez większą część czasu; ale dopóki codziennie nie będziemy odwiedzać każdego pokoju- chociażby tylko po to, by go przewietrzyć- dopóty nie będziemy całością”
                                                                                                - hinduskie przysłowie-


Z okazji nadchodzącego weekendu, przed wiosną, która w końcu przyjdzie, dla siebie... miłych odwiedzin w zapomnianych pokojach...

ps. a mniej metaforycznie, wystarczy popołudnie oraz pełna gotowość do pożegnań a zaskoczy Was jak wiele przedmiotów możecie ofiarować komuś, kto ich potrzebuje, jak pełna ubrań nie noszonych od lat, jest Wasza szafa a przedmioty trzymane z powodu wspomnień, wyblakły.

Cudownie ożywczych pożegnań, Kochami!

Mknę do pracowni, potykając się o torby pełne skarbów- już nie moich- a jestem pewna, że czyichś na pewno.

Photo by Basia Sielańczyk. Fotograf. 8 komentarzy:

 1. Kochana Misiurko:)
  ..a wiesz, przyszła myśl, że wiatr, który się od rana pojawił może być świetnym pomocnikiem w zmianach;) ..może na przykład wywiać wszystkie zbędne myśli, tak zwane "przeszkadzajki:)

  Zdjęcie świetne!:)

  Wszystkiego Dobrego!!:)
  pozdrawiam*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj taaaak, Kamilo Kochana- wiatr porywa myśli- jestem o tym przekonana- jako mentalne dziecko północy (Europy, czyli Islandii, Wysp Owczych, Norwegii) :) Niech porywa, będzie miejsce na nowe- świadome :) dobrego weekendu :)
   uściski hiacyntowe :)

   Usuń
 2. Zmiana u mnie taka że właśnie się rozpadało śnieżnie a już z wiosną się witałam , bo temp były ok 10 stopni na +.
  A my i nasze pokoje , bo my to nasz świat.
  Serdeczności ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ellen, właśnie się wpatruję w zupełnie niewiosenne opady śniegu :) Piękne, wielkie płatki giganty śniegu za misiurowym oknem- gdy patrzę dłużej- zwalniają :)
   Ale wiosna przyjdzie :)
   Pięknego bycia w Twoich pokojach ,Ellen :)

   Usuń
 3. Agnieszko, tylko Ty potrafisz w kilku słowach napisać o tym co ważne i o czym się myśli potem przez cały następny dzień... a czasem dłużej ...by w końcu zacząć działać, zmieniać, witać się i żegnać, lub po prostu delektować się chwilą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana Magdo, podejrzewam, że jest nas całe mnóstwo, ale dziękuję Ci pięknie :) Niech pokojowa myśl w Tobie rezonuje- myslę że przyniesie coś dobrego, nowego :)

   Usuń
 4. Kochana, też lubię takie pożegnania rzeczy zbędnych ! Raz na czas się za to zabieram i czuję potem bosko :)
  Pozdrowienia <3

  OdpowiedzUsuń