sobota, 8 marca 2014

morze możliwości

Możesz być kobietą, możesz być mężczyzną.
Możesz mieć swoje święto dzisiaj, tylko dzisiaj, albo codziennie.
Możesz mieć żal, że świat kocha Cię za mało, nie odnajdywać w swym sercu miłości do innych, do siebie, albo mówić kocham, bez okazji, z samego serca dna :)
Możesz zazdrościć innym podróży i spędzać dni na tęsknocie, kupując kolejną mapę, albo spakować plecak i ruszyć przed siebie.
Możesz zawsze myśleć, że masz za mało, że Ci braknie lub spojrzeć na wszystko, czym się otaczasz i zrozumieć, jak niewiele z tego naprawdę sprawia, że jesteś szczęśliwym człowiekiem.
Możesz mieć żal i poczucie, że to prawdziwe życie toczy się zawsze nie tam, gdzie Ty akurat jesteś, albo cieszyć się drobiazgami, nie tracąc energii na porównywanie się z innymi.
Dobrego dnia możliwości :)16 komentarzy:

 1. o, to jakbym sama napisała ! walczę z porównywaniem się do innych, resztę ogarniam tak by na co dzień cieszyć sie życiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo, walczę i ja z porównywaniem się : ) Zatem walczmy razem skutecznie :)!

   Usuń
  2. chociaz w sumie, to tez jakoś rozwija prawda? a właściwie nie samo porównywanie a wnioski i chęć dorównania.

   Usuń
 2. już pół godziny myślę, co by tu mądrego napisać w komentarzu ... ;)
  po prostu, pozytynie nastrajasz każdego dnia :D
  słonecznego popołudnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magdo, dziękuję : ) ; ) Dzielę się z Wami tym, co dla mnie ważne, piękne, poruszające. Niesamowitą radość sprawia mi, gdy okazuje się, że moje wpisy także dla Was okazały się istotne :) pozdrawiam słonecznie :)

   Usuń
 3. Świetnie napisane! Każdego dnia zaczynam się cieszyć z małych drobnostek i to daje mi radość;)..a rano sobie powtarzam “Dzisiaj, jest pierwszym dniem reszty twojego życia... Nic bardziej prawdziwego.” Johnatan Carroll Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Nati :) Moje zaklęcie brzmi: "wierzę, że dzisiaj wydarzy się coś dobrego" : ) Bywają dni, że nie działa, hihihi, ale generalnie zawsze znajdzie się jakiś powód do radości :) A do JC mam szczególny stosunek! Po 15 latach własnie przeczytałam, ponownie, "Dziecko na niebie"- oczarowała mnie tak samo, jak wtedy, gdy czytałam ją pierwszy raz! :)
   Pięknego dnia Zimorodkowa Mistrzyni : )

   Usuń
 4. słowo przelane w obraz. piękna treść w jedno(?) słowo. genialne w prostocie i proste - bo prawda jest prosta! Chcę! zapisuj mnie w notesiku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aaaaaaaaaaaaa! napisałam coś, co skłoniło Ottę do pozostawienia komentarza :)!aaaaaaaaaaaaaaa!aaaaaaaaaaaa! Juhuuu:) Magdo, dzięki! Nie wiem czego szukałam, że znalazłam tę prostą drogę od jednego słowa, do trzech. Sama nie mogę się doczekać, gdy broszki będą gotowe- wpisuję nas obie :)

   Usuń
 5. Cieszenie się drobiazgami, zdecydowanie! Ale tu u Ciebie fajnie, pięknie ...i co najważniejsze: mądrze. Zostaję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Margot : ) Zapraszam Cię zawsze :)! Gdybym dłuższą chwilkę milczała, w archiwum jest całkiem sporo zaległości do nadgonienia :) dobrego dnia :)

   Usuń
 6. Bardzo trafnie to napisałaś :) Takie pozytywne przesłanie zamknięte w malej formie, kilku literkach o wielkiej mocy - cudo :) <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Kokka! Gdy przyszło do mnie słowo a potem jego warianty, byłam oczarowana, ale pomyślałam, że to złudne wrażenie autora, hihihi. Im dłużej jednak patrzę na przyszłą broszkę(taak, będą broszki), tym mocniej czuję siłę tego prostego przekazu :) Dobrego, prostego dnia <3

   Usuń
 7. Mogę a nawet jestem szczęśliwa i cieszę się z tego co mam. Unikam ludzi którzy ciągle zazdroszczą innym a nie widzą tego co mają.

  OdpowiedzUsuń
 8. Prosto, zwięźle i na temat, a co najważniejsze - w samo sedno:)!

  OdpowiedzUsuń